Fashion Weekend-от во Скопје:) Front и back stage:)))

20 октомври, 20110
Skopje, Fashion weekend 191011

Во Скопје беше отворен Модниот викенд. На многубројната публика со новата со нова есен – зима 2011  колекција, меѓу другите, се претстави и македонската дизајнерка Елена Лука, чии креации пленеа со својата елеганција. За љубопитните љубители на модата, објективот на фоторепортерот снимил неколку интересни фотографии зад сцената, пред манекенките да излезат на пистата.

Фотографии од Cropix, преземени од Јутарњи лист, Хрватска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi