Фергусон: Зошто би се плашеле од Барселона?

5 мај, 20110
sir-alex-ferguson-99

Сер Алекс Фергусон, менаџерот на Манчестер Јунајтед, изјавил дека неговата екипа нема причини да се плаши од барселона во финалето од Лигата на Шампионите, кое ќе се одржи на 28. мај на “Вембли”.

“Барселона е врвен тим кој игра одличен фудбал, но не знам зошто би се плашеле. На нас е да го пронајдеме решението кое ќе не одведе до победата. Мислам дека исходот на мечот ќе зависи најмногу од тоа како би играле. Голема помош добив од
Жозе Мурињо кој ми ги пренесе своите искуства од мечевите со Барселона оваа сезона” – изјавил легендарниот Фергусон.

Извор: Нетпрес

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma