Фестивал под вода

11 јули, 20110
фестивал под вода

Подводниот фестивал на Флорида повторно привлече голем број на учесници. Повеќе од 500 од нив ги забавуваа рибите и морските животни.

Некој ќе иде на EXIT, а некој во Glastonberi, трети избрале Guču, а има и фестивал под вода.

Веќе 27 пат на Флорида се одржа подводен музички фестивал.

Публиката претежно облечени во пераи уживале во харамонијата, а веројатно и животните се прашувале: “Кои се овие лудаци?“.

Сепак овој фестивал не е само за забава. Учесниците се обиделе да го истакнат проблемот со загадувањето.

“Мислам дека рибите уживаа во музката исто како и ние. Дури ми се чини дека некои од нив играа во ритамот”, изјавува еден од учесниците.

Саманта Лангдејл, која “глумела” сирена, била воодушевена од глетката и од тоа што била во можност да го забавува подводниот свет.

“Мислам дека некои риби не прифатија како дел од подводниот свет. Имавме исти бои на себе”, изјавила Саманата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit