Филм за EXIT

14 јуни, 20110
exit-festival

Британската телевизија Канал 4 во текот на овогодинешниот EXIT фестивал ќе присуствува и ќе снима документарец за градот, луѓето како и за фестивалот кој се смета за еден од најдобрите во Европа.

Учество во овој филм ќе може да земат сите граѓани на Нови Сад, љубителите на фестивалот, како и странските посетители на EXIT.

За сите оние кои сакаат да земат учество во овој докуменатрец, конкурсот ќе биде отворен од 15-ти јуни до 1 јули.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/