Финецот Ласи изведе шоу за паметење

18 февруари, 20110
4973261310_69983a846d

Младиот фински голман Ласи Хурскаинен, минатата година како член на Ривербал, успеа нешто што неможе да се види секој ден. Тој постигна да даде гол преку целиот терен. Овој пат тој се врати во поинакво светло, на youtube , каде за само три дена постигна гледаност од 900.000.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi