Фото: Чевлите на Лејди Гага

4 јули, 20110
112482_style-star-of-the-week-lady-gaga

Најдоброто од “најдоброто”!

Ова е дел од колекцијата на чевли, со која располага Лејди Гага. По она што може да се види, ретко дека некоја жена може да и позавиди.

1.  Со овие чевли од месо Лејди Гага се појави на доделувањето на MTV Video Music Awards, на 12-ти септември 2010 година.

2.  Овие чевли од змиска кожа, Гага ги носеше на MTV Video Music Awards на 12-ти септември 2010 година.

3.  Ова се чевлите кои Гага ги носеше на промоцијата на нејзиниот албум “Born This Way” во Мексико на 6-ти мај 2011 година.

4.  Многу необични чевли кои Гага гордо ги носеше зад сцената на “American Idol” на 23-ти фебруари 2011 година.

5.  Чевли или… нешто слично. Гага ги носеше на прошетка низ Париз во комбинација со транспарентна облека, на 2-ри март 2011.

6.  Овие бели чевли со голема платформа Гага ги носеше на една гала вечер во Њујорк на 10-ти фебруари 2010 година.

7.  “Слатки чевлички” украсени со многу кристали. Овие чевли Гага ги носеше на Grammy Awards на 31-ви јануари 2010 година.

8.  Ова се чевлите кои Гага ги носела во времето кога чевлите кои таа ги бирала личеле на чевли. Со нив таа се појавила на една од промоциите на Нокиа на 27-ми јануари 2009 година.

9.  Чевли за на аеродром. Со вакви чевли Гага шета по аеродромите, на 13-ти април 2010 година.

10. Ова се чевлите со кои Лејди Гага пристигна во Кан, на Канскиот филмски фестивал на 11-ти мај 2011 година.

11. И повторно една фотографија направена пред неколку години. Затоа и чевлите се вакви, а не во стил кој го има моментно Лејди Гага. Со овие чевли таа се појавила во една тв емисија на 31-ви јануари 2009 година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/