Фото: Невидено! Питон од 5 метри голтнал елен! :)

2 ноември, 20110
naslovna pi ton

Ловци на југот на Флорида фатиле питон долг пет метри во акцијата чија цел била да се спречи размножување и ширење на овој вид змии во северниот дел на државата.

Кога ловците го отвориле стомакот на питонот, останале шокирани, бидејќи во неговата утроба имало елен тежок 35 килограми.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş