ФОТО: Погледнете ја прекрасната куќа на Ана Курникова

21 јуни, 20110
1

Некогаш најдобрата тенисерка во Светот, Ана Курникова, која се прослави со нејзиниот атрактивен изглед, ја продава својата куќа во Мајами Бич за неверојатни 9,4 милиони долари.

Куќа била трансформирана во медитерански стил, и лежи на површина од 61.000 хектари. Главната куќа има два ката и се наоѓа во средината на имотот. Покрај главната куќа е гостинската и неколку објекти кои се наменети за деловен простор со гаражи.

Целиот имот е заштитен со високи ѕидови кои даваат голема сигурност за приватноста на станарите во двете куќи. Куќата има вкупно седум спални соби и осум бањи. Ана од 2001 година е во врска со пејачот Енрике Иглесијас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma