Барселона го процени Фабрегас, ултиматум до Арсенал

21 јуни, 20110
Cesc-Fabregas

Сандро Росел беше многу јасен на тема ангажирање на Алексис Санчез,изјавувајќи дека ова лето нема да има уште многу пари за трансфери.

“Секој играч има своја цена. Цената на Фабрегас е пониска од минатата сезона. Ако некој мисли дека ние ќе платиме 40 милиони за него, тогаш се лаже” констатираше првиот човек на Каталонците.

Се проценува дека до Арсенал ќе пристигне понуда од 35 милиони евра, по систем “земи или остави”, што секако нема да биде доволно да се убедат првите луѓе на Арсенал.

“Ако не прифатат, Цеск нема да дојде во Барселона” филозовски констатираше Росел.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/