ФОТО: Поплава во Анкара

17 јуни, 20110
ankara 1

Турските власти ги предупредиле граѓаните на Анкара да не излегуваат од своите домови откако поројни дождови го поплавиле градот.
Поплавите предизвикале хаос во сообраќајот во турската престолнина.
Градоначалникот им се обратил на граѓаните и им порачал да избегнуваат патување по градските улици, оти се очекува дека ќе врне до четврток.
За сега нема информации за евентуални жртви.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/