ФОТО: Зомби парада во Москава

16 мај, 20110
tn

Во Неделата неколку стотици луѓе маскирани како зомби парадирале низ улуците на Москва, испуштајќи морничави крици во стилот на страшните хорор филмови. Парадата набргу била растурена од страна на специјалните единици на Русија, каде биле уапсени 30 – тина учесници на парадата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi