Шест годишно дете, главен предводник на навивачите

16 мај, 20110
Шест годишно дете, главен предводник на навивачите

Додека фудбалерите на Барселона како свое заштитно лице меѓу навивачие го  имаат Џими Џампо, грчкиот ПАОК го имаат православниот свештеник Христос Микоиса, фудбалерите на Глазгов Селтик го имаат најмладиот навивач на светот. Се работи за шест годишното момче кои го нарекуваат малиот Кол. Малото момче е роден во семејство кое со генерации се подржувачи на овој тим, а неговиот татко го носел на стадионот на Селтик додека Кол бил во пелени.

Иако тој незнаел ни да зборува, бил опкружен со најжестоки навивачи од групата ’Green Brigade’. Судејќи по реакциите на навивачите на Зелената Бригада, кои на шест годишното момче му ја дадоа титулата “воџа“, кој очигледно добро се снашол на трибините.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma