Француски леб полнет со салата од туна

16 ноември, 20110
polnet francuski leb

Потребни состојки:

2 француски леба

300 р. Маргарин

2 варени компири

3 конзерви туна

2 варени моркови

1 кисела црвена пиперка

2 кисели краставички

Припрема:

Во посебен сад ставете го маргаринот и разматете го со миксер. Подоа додајте го компирот, морковот и повторно изматете со миксер. Додајте ги морковот, пиперката и краставичките кои претходно сте ги исецкале на ситни коцки. Промешајте со лажица додека смесата не се соедини.

Исечете ги францусите лебови по должина и наполнете ги со оваа смеса. Лебот може да го исечете на долгнавести кругови кои скалесто ќе ги наредите на чинија за сервирање. Добар апетит!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi