Фризура со плетенки

9 јуни, 20110
bradid

Косата со плетенки е голем тренд оваа сезона. Голем број на фризури и различни стилови може да се направат од плетенките.  Некои стилови се пристојни, некои елегантни, а може и да ги изработите и во фанки стил. Овие денови ги носат сите, сеедно дали станува збор за тинејџерки, жени или мали дечиња.

Постојат англиски, француски, холандски, афрички и афро-американски плетенки, кои имаат различни стилови и примени на косата.

Плетенките се одлични за текот на летото. Ако имате долга коса имате поголем простор за експериментирање. Тие ќе ја направат вашата коса уредна, ќе ви ја тргнат од лицето особено се практични кога е топло. Добри се во текот на вашиот тренинг, бидејќи вашата коса нема да ви смета. Плетенките се идеална фризура  и можете да ги кобинирате во текот на денот, но и за вечерниот изглед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/