Фудбалерот Питер Крауч полесен за 120.000 фунти! Му ја ограбиле куќата!

22 декември, 20110
127880

Додека познатиот англиски фудбалер бил со својата сопруга на лекар, крадците ја обиле неговата куќа и украле накит, часовник и лаптоп.

Непознат крадец минатиот викенд ја обил куќата на англискиот фудбалер Питер Крауч и земал скапоцености во вредност од 120.000 фунти.

Крадците го искористиле моментот кога куќата била празна, а фудбалерот во тоа време заедно со својата сопруга бил на лекар поради поблага форма на грип.

Инцидентот се случил по натпреварот во Премиер лигата меѓу Вулверхемптон и Стоук Сити (1:2), каде Крауч кој игра за Стоук, беше стрелец на одлучувачкиот гол.

Ова не е прв пат да се обиваат куќите на познатите фудбалери, досега жртви на грабежи биле и Стивен Џерард, Дирк Кајт, Емили Хески, Роке Санта Круз и други.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma