Фустанот на идната принцеза продаден за 78.000 фунти

18 март, 20110
a-see-through-knitted-lace-dress-worn-by-kate-middleton

Провидниот фустан на Кејт Мидлтон со кој таа го завела и самиот принц Вилијам, бил продаден на аукција за неверојатни 78.000 фунти. Фустанот кој чинел 30 фунти за да се направи достигна неверојатна цена ан аукцијата. Кејт го искреирала плетениот фустан за една добротоворна модна ревија, уште додека со Вилијам биле студенти на Универзитетот St Andrews во 2002 година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi