Филмска снимка од автомобил за време на цунамито во Јапонија

18 март, 20110
Tsunami-Japan

Британски Телеграф објави една шокантна снимка од возачот кој ја вклучил камерата додека цунамито го погодило неговиот автомобил. Возачот изјавил: го видов ѕидот од вода, но немав друг избор и продолжив да возам. Среќа што останав во автомобилот, бидејќи ако излегов водата и мене ќе ме однесеше. Тој останал во автомобилот и почекал да спадне нивото на водата која достигнала висина од два метра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber