Футуристички центар за уметност во Таипеи :))) Ееееехх :)

21 октомври, 20110
10

Ви го представуваме футуристичкиот концепт  на уметничкиот центар во Таипеи.

Обликот на градбата е дизајниран со помош на звучни бранови кои се трансформираат во тродимензионални вектори.

Овој проект има за цел да биде пример и ориентација во регионот, кој го претставува богатството и разновидноста на уметноста.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş