Гадафи предупреди на илјадници загинати ако САД и НАТО интервенираат во Либија

9 март, 20110
mgadafi
Либискиот лидер Моамер Гадафи предупреди дека “илјадници Либијци ќе бидат убиени“, ако Соединетите американски држави или НАТО се вмешаат во ситуацијата во Џамахиријата, јави АФП, пренесува Нетпрес.
Претходно денеска, и иранскиот претседател Махмуд Ахмаднеџад, изјави дека ако Западот воено интервенира во било која од земјите од арапскиот свет, тогаш народот од овој регион ќе се крене и “ќе им ги ископа гробовите на западните војници“.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi