Галеб украл камера и снимал

28 јуни, 20110
Галеб украл камера и снимал

Оваа снимка ја има направено галеб кој апаратот го украл од неименуван сопственик во Франција, пренесува DailyMail.

На почетокот на снимката непознат камерман се шета по дворот од голема куќа во текот на ноќта, во еден момент тој ја спушта камерата на земја.

Во наредниот момент се гледа како галебот ја краде каемрата и одлетува заедно со неа. За време на тој лет птицата снимила интересни ноќни кадри од градот, а потоа слетатла на врв од една зграда и си играла со апаратот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi