Галијано е зависник, не се сеќава на ништо

23 јуни, 20110
dzon-galijano-498

Британскиот моден дизајнер и поранешен директор на модната куќа Диор, Џон Галијано денеска пред судот во Париз, се појави заради обивинувањата и навредите со расистичка и антисемитска содржина, а изјавил дека не се сеќава на ништо поради своите зависности.

Тој рекол дека не се сеќава на ништо во врска со тој настан поради своите зависности од алкохол, барбитурати и апчиња за спиење, пренесува АР.

Тужителот не бара затворска казна за Галијано, а наместо тоа барала да му биде изречена парична казна од 10.000 евра.

Пресудата треба да се донесе на 8 септември. Три лица го обвинија креаторот за антисемистички навреди, а тој иако се извини јавно, сепак доби отказ од компанијата Диор поради овој скандал.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma