Ганзо: Сакам да ја победам Барселона, а потоа да преминам во Милан

24 јуни, 20110
c035690b88303dc0d4d9f0010dc6bc02

Фудбалската супер звезда во подем, Паоло Енрике Ганзо моментално играч на Сантос и на бразилската фудбалска репрезентација, изјави дека посакува да се пресели во редовите на италијснакиот шампион на почетокот на следната година.

“Сон ми е да ја победам Барселона предводена од Меси на Клубското светско првенство, а потоа да заиграм за Милан на почетокот на 2012-та година” изјави Бразилецот за “Газета дело Спорт”.

Миланезите го следеа Ганзо во последните шест месеци, но повредата на Бразилецот ги ‘олади’ првите луѓе на Милан. Италијанскиот шампион своето засилување за новата сезона кое го крие под името ‘Мистер Х’, го опишаа како класичен левокрилен играч од средината, а не полушпиц како што е тоа Ганзо. Па сега останува прашањето дали тој трансфер ќе се реализира во јануари следната година.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma