George Michael снима албум наменет за геј популацијата

13 мај, 20110
george-michael-1

George Michael најави дека се припрема за новиот албум кој ќе го работи исклучиво со геј соработници, а албумот ќе биде наменет за младата геј популација.

Тој изјавил дека со новите песни на албумот ќе се обиде да го презентира искуството на средновечен геј маж.

Од новиот албум, тој очекува да се најде на врвот на топ листите исто како што котираат неговите колешки Rihanna и Lady Gaga.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma