Oprah доби улица во Чикаго

13 мај, 20110
oprah-winfrey

Oprah Winfrey доби улица со своето има во Чикаго. Таа е воодушевена од ваквата одлука, при што изјавила: Ова е како да се затвори кругот. Од мало девојче кое порасна во Мисисипи во кал, сега добив улица во најубавиот град во светот. И да не ја добив работата тука, јас ќе останев да живеам тука. Морам да признаам дека ова ми значи повеќе отколку Оскарот или Еми награда, изјавила Oprah.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma