Германците му најдоа замена на октоподот Пол

25 февруари, 20110
hajdi

Кривооката Хајди која беше пронајдена во САД заедно со својата сестра беше однесена во Зоолошката градина во Лајпциг, Германија. Сега Хајди е заменичката на Пол. На неа и беше дадена задача да ги предвиди победниците за овогодишниот Оскар.

Хајди предвиде дека оваа година наградата за најдобра женска главна улога ќе ја добие Натали Портман. Иако таа се двоумеше помеѓу Никол Кидман и Џенифер Лоренс сепак на крајот со својата шепа ја допре статуетката на која беше закачена слика од Натали Портман. Сликите од актерките кои беа закачени на статуетките беа направени така што малку наликуваа на Хајди, барем во погледот.

http://www.youtube.com/watch?v=IDzAW4s7csE&feature=player_embedded

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi