Ѓаволски базен

13 јули, 20110
5

За време на сушната сезона, кога Замбези реката има најнизок водостој, на нејзините Викториини водопади се формира природен базен кој е на самиот раб на водопадот. Пливањето во него и фактот дека ве дели само милиметар од провалија висока 100м е доживување во кое особено уживаат зависници од адреналин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit