GNR на време во Рио

7 април, 20110
gnr

Во пресрет на Рок фестивалот во Рио, GNR ќе мора да потпишат клаузула во која е наведено дека доколку закаснат ќе мора да платат парична казна која е со прилично висок износ.

Според заменик претеседателот  на фестивалот, Роберта Медиана, најтешко е да се организира токму овој бенд. Со другите бендови не е таков случајот, но овие момци имаат голем проблем со доцнењето, стои во изјавата.

GNR на истиот овој фестивал во 2001 година доцнеле цели два часа. Тоа ја направило публиката да се чувствуваат непријатно, но и покрај тоа останале трпеливо да чекаат. Со цел да не се повтори истото, организацијата на Рок фестивалот смета дека ова е идеално решение.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi