Го изгризал и удавил, нилски коњ убил фармер!

14 ноември, 20110
01

Осакатеното тело на фармерот бил пронајдено во реката Vaal, која поминувала низ неговиот имот. Нилскиот коњ, кој инаку му бил домашен миленик на фармерот се викал Хемфри, тежел 1200 килограми, наводно го изгризал фармерот, а потоа го одвлекол до реката и го удавил.

Јужноафриканецот Мариус Елс (40) во саботата бил убиен од својот нилски коњ, кој го чувал како домашен миленик. Инаку, Елс на почетокот на оваа година го фотографираа медиумите како со својот нилски коњ си игра и како го спасил од полава кога животното било старо само 5 месеци. Елс тогаш изјавил дека со него има посебен однос исто како да му е син.

Фармерот инаку кој ги сакал животните, на својата фарма имал преки 20 видови егзотични видови животни.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8NU3h3J8zx0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş