Новак ќе се испроба како актер!? А да си игра само тенис и да ужива:)))

14 ноември, 20110
860b

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ открил во едно интервју дека е подготвен да се обиде во улогата на актер, но не сакал да прецизира кога и каде. Новак открил дека негови омилени филмови му се “Аватар” и “Ивкова слава”, и дека Роберт де Ниро, му се јавил да му ја честита титулата на У.С Опен.

На крајот, Новак бил запрашан дали е вистина дека наскоро ќе се појави во некој филм, на што тенисерот одговорил потврдно. Новинарот на момент бил збунет, но продолжил:
– Навистина?
– Да.
– Кога?
– Наскоро.
– Кажи некој детал?
– Не можам, но ќе биде наскоро. Многу наскоро – изјавил Ноле.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş