Голи украинки го сопреa сообраќајот во Цирих! :)

11 ноември, 20110
1

Групата голи демонстрантки од Украина го запреле вчера сообраќајот во Цирих, на големо задоволство и заинтересирани погледи од страна на возачите.

Сепак, четирите украинки од движењето „Фемен“ стоеа  на улиците замотани со налепници „5,99, Made in Ukraine”, а сакале да покажат дека жените не треба да се третираат како „Продажна стока“.

Една од нив изјавила: „Се обидуваме да ги шокираме луѓето за да им покажаме каква е стварноста, ние не сме против  проститутките кои најчесто се присилно приморани да го прават тоа, туку против макроата кои ги искористуваат“.

Движењето „Фемен“ има 300 членови во Киев.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş