Поради педофилија забраниле реклама за парфем на Марк Џејкобс

11 ноември, 20110
oooooooooooooo

Британските власти ја забраниле рекламата за парфемот на Марк Џејкобс во која глуми Дакота Фенинг, поради невкусните сцени на малолетната актерка.
Агенцијата за рекламни стандарди соопштила дека неколку читатели се пожалиле на рекламата која се појавила на списанијата, а станува збор за парфемот на Марк Џејкобс, “Oh, Lola!” во кој се појавува 17-годишната актерка облечена во мини фустан како седи на огромно шише парфем меѓу нејзините нозе.
Агенцијата соопштила дека актерка во рекламата делувала помладо и дека нејзината сексуалност била нагласена, а со тоа и рекламата би можела да биде разбрана како сексуализација на децата што може да повлече сериозни санкции.
Производителот на парфемот “Koti UK” соопштил дека прафемот е направен за целна група над 25 години, и дека иако е провокатвна рекаламта, таа сепак не е непристојна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş