Голите дублерки на срамежливите ни ѕвезди :) Кој нема проблем со „соблекување“!

27 август, 20110
angelinajolie

Мислевте дека ги видовте вашите омилени актери полуголи или целосно голи….хм, размислете повторно! Ви претставуваме дел од актерките и актерите кои користеле дублери кога требале да снимаат голи.

1. Мила Кунис во филмот “Friends with Benefits”, покажа многу од себе, но многу повеќе тоа го направи нејзината дублерка, убавата  бринета.


2. Џесика Алба во филмот The Killer Inside Me”.


3. Не се срамат само дамите кога треба да го покажат своето голо тело, тука се дел и од актерите, како на пример Овен Вилсон во филмот You, Me & Dupree.” Режисерот одлучил да не го искористи неговиот задник во филмот, а Овен изјавил дека незнае како да го одгулми тоа, па морало да се земе дублер.


4. Голото тело на Мерил Стрип не беше нејзино во 1992 година во филмот “Death Becomes Her”.


5. Џина Дејвис во филмот “Thelma & Louise” каде партнер и беше Бред Пит.


6. Оливија Мун во филмот “The Change-Up,” каде не било користено дублерка, туку подоцна со помош на новата технологија таа била расоблечена, а на самото снимање не била гола.


7. Тоа не беше телото на Кевин Костнер во филмот од 1991 година, Robin Hood: Prince of Thieves.”


8. Во филмот “Wanted” една од најубавите жени на светот Анџелина Џоли имала своја дублерка, Тетоважите биле само нацртани, а тоа и не е толку тешко да се изведе нели?!

9. Една од најдобрите улоги на Џулија Робертс, по се изгледа не била само нејзина! Во филмот “Pretty Woman” таа имала дублерка за некои од голите сцени.


10. Линдзи Лохан не беше голата ѕвезда во сцената во базенот од филмот “Machete.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma