Google+ не е подготвен за бизнис корисници?

9 јули, 20110
2480401754e171de9e8c82544607101_orig

Иако новата социјална мрежа на Google се уште е во тест фаза, корисниците веќе бараат еден куп опции, а најчесто се прашува прашањето за фирмите и како тие би можеле да се вклучат на мрежата.

Од Google велат дека треба уште малку да причекаат за да се објават тие информации. Тие изјавиле да се почека на официјалното известување за услугите на бизнис корисниците на Google+.

Но за тоа нема точен датум или пак индикации кога би можели да се случи.

Преку видеото, кое ќе го видите подоле, од Google порачуваат дека и за бизнис корисниците ќе има многу опции, како и сеопфатна анализа и можност за поврзување на Google+ до другите услуги кои ги нуди оваа компанија.

http://www.youtube.com/watch?v=at_azOmh69A&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit