Господарот на меурите

1 јуни, 20110
Господарот на меурите

Канадскиот уметник со меури од сапуница сака да го пробие сопствениот рекорд и во едено огромен меур да “смести“ 150 луѓе. Фан Јанг веќе има поставено 17 Гинисови рекорди со меури, а во 2008 година во емисијата на Опра Винфри успеа да “смести“ во еден балон 100 луѓе.

Тој има изјавено дека сам смислил сопствен рецепт за сапуница од седум тајни состојки, а со таа негова смеса неговите меури се неуништливи.

Неговото шоу моментално тој ќе го претставува во Кина, а за локалните медиуми изјавил дека во Шангај ќе го собори сопствениот рекорд.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/