Groove Armada на Егзит

21 април, 20110
Groove_Armada_at_Chi_Dubai

Еден од најпопуларните клуб-бендови на денешницата, Groove Armada, ќе настапи во денс арената на Егзит фестивалот оваа година.

Бендот во Србија ќе настапи со еден нов концепт кој го нарекле “Red light”, и според најавата ќе биде навраќање на нивните почетоци.

Британскиот дуо бенд Groove Armada, е именуван по лондонски клуб од 70-те, а го сочинуваат Tom Findlay и Andie Cato. Тие имаат неколку години стаж на музичката сцена, а неодамна го издадоа авојот шести по ред студиски албум кој е наречен “Black light”. Тие имаа исклучиво успешна година, а тоа го потврдува и нивната номинација на Grammy наградите во 2010 година. До сега имаат настапувано пред многубројна публика, а посебно може да се исдвои настапот пред 250.000 посетители кој на крајот нажалост беше прекинат со интервенција на полицијата.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma