Гучи слави 90 години

13 мај, 20110
gucci-logo

Светски познатата модна куќа Gucci оваа година го обележува 90 родеден од своето постоење, пренесоа француските медиуми.

Во знак на сеќавање на славното минато на оваа модна куќа од Фиренца, лансирани биле неколку колекции часовници, облека, чевли и чанти, а во план се и модни ревии во Њујорк и Париз.

Директорката Фрида Џанини креирала неколку нови колекции по подов 90 годишното постоење. Нејзината колекција на рачни часовници вклучува шест нови модели, два за мажи и четри за жени. Машките часовници се со правоаголна форма, сказалки од сив челик, ремен од телешка кожа во бела и кафена боја. Женските модели се исто така во правоаголен облик со сиви метални сказалки, а кожните нараквици се со беча, кафена, црна и светло кафена боја. Лансирана е колекцијата 1921, посветена на најпопуларните модели на чевли, чанти, кошули и други модни додатоци на оваа модна куќа од изминатите години.

„Секој од овие примероци има своја приказна поврзана за историјата на оваа копманија и нејзиниот основач Гичија Гичи…тоа е име кое не бледее“, изјавила Фрида.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/