Гвардиола вечерва ја напушта Барса?

28 мај, 20110
pepe-gvardiola-498

Тренерот на Барселона, Пеп Гвардиола би можел да го напушти тој клуб по вечерашното финале против Манчестер Јунајтед.

Легендата на Каталонците, Јохан Кројф верува дека Гвардиола би можел да остане во Лондон со Челзи.

Вчера, тренерот на Барса, одби да одговори на тоа прашање, во пресрет на големото финале.

”Не е ден за тоа да се говори. Работевме многу и привилегија е што сме овде, па ајде да не говориме за ништо друго. Заминување? Да го оставиме тоа за друг пат. Важен е клубот, не кој ќе биде тренер” – најавил Пеп дека нешто се ”готви”.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi