Хит чевлите во Холивуд! Ѕвездите ги обожаваат, а ти?

25 октомври, 20110
1

Младата дизајнерка Шарлот Делал која стои зад модната марка  “Charlotte Olympia” ja создава својата линија во 2006 година и за многу кратко време успева да стане миленичка на повеќето највлијателни дами во светот на шоу бизнисот.

Нејзините модели се инспирирани од блесокот на 40-те години, а платформите на нејзините чевли се претворија во нејзина запазена марка.

Најпознатиот од сите е моделотDolly”, кој е еден од модните фаворити на Блејк Лајвли, Сара Џесика Паркер, Ким Кардашијан и многу други.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi