Хитовите на 90-тите во неверојатна акапела изведба! Повеќе од уживање!!!

28 јули, 20110
90muzika

Деведесетите години беа, во зависност од вкусот  најдобри години на музиката? Или најлоши? Или пак просечни? Во суштина тие постоеа и оставија многу музика позади себе, песни на кои сите радо се сеќаваме и ги потпевнуваме.

Без оглед што и да мислиме за музиката од 90-тите, сигурно сите се сеќаваме на големите хитови од тоа време.

За да не потсетат на нив, членовите на групата Local Vocal од Данска одлучиле да направат импресивна акапела адаптација.

Покрај гласовните изведби, тие приредија и супер визуелно доживување за да не потсетат на Ace of Base, Dr. Alban или Scatman John.

Не го пропуштајте видеото!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit