Кои светски ѕвезди се најдолго во брак? Sирни внатре

28 јули, 20110
najdolgi brakovi

Реткост е во Холивуд бракот да трае долго. Но, ете има и такви ретки случаи. Ова се браковите кои најдолго траеле и сеуште траат…

Кирк Даглас и Ан Бајднес. Нивниот брак трае 57 години. Заедно се од 1954 година.

 

Бил и Камила Козби. Овој брак трае 47 години, заедно се од 1964 година и имаат пет деца.

 

Дастин и Лиса Хофман. Бракот на овој брачен пар трае 31 година. Тие се заедно од 1980 година и имаат четири деца.

 

Дени ДеВито и Реа Перлмен. Тие се заедно 29 години. Во брак стапиле во 1982 година.

 

Ози Озборн и Шерон Озборн. Бракот им трае 29 години. Се венчаа во 1982 година.

 

Курт Расел и Голди. Овој брачен пар опстојува 28 години. Врската ја започале во 1983 година и имаат само едно дете.

 

Дензел Вашингтон и Паулета се заедно 28 години. Се запознале на филмскиот сет на филмот “Вилма”. Во брак се од 1983 година.

 

Том Хенкс и Рита Вилсон. И овој брачен пар се запознале на филмски сет, а се венчале во 1988 година.

 

Џон Траволта и Кели Пристон. Нивниот брак трае 20 години. Се венчале во 1991 година. Дваесет годишнината од нивниот брак ја прославија оваа година.

 

Стивен Спилберг и Кејт се заедно 20 години. Тие се запознале на снимањето на филмот “Индијана Џонс”, и од тогаш се заедно. Се венчале во 1991 година.

 

Стинг и Труди Стајлер се заедно 19 години. Пејачот на бендот Полис се ожени во 1992 година со Труди, сега тие имаат три деца.

 

Мишел Фајфер и Дејвид Е.Келеи се заедно 18 години. Тие се запознале на состанок на слепо. Се венчале во 1993 година.

 

Барак Обама и Мишел Обама. Нивниот брак е долг 17 години. Тие се запознале во правната фирма каде што работеле и се венчале во октомври 1992 година.

 

Антонио Бандерас и Мелани Грифит. Нивниот брак трае 15 години. Шпанскиот актер ја запознал својата сопруга и се оженил со неа во 1996 година. Од бракот ги имаат двете ќерки.

 

Вил Смит и Џада Пинкет Смит. Тие се венчале во 1997 година, што значи во брак се 14 години. Од овој брак тие ги имаат двете деца.

 

Патрик и Џилиeн Демпси се заедно 12 години. Тие се венале летото во 1999 година. Имаат три деца.

 

Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс. Холивудскиот пар се венчаа во 2000 година. Во нивниот брак се соочија со многу тешки периоди, особено кога Мајкл се бореше со страшната болест, а потоа и болеста на Кетрин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit