Холи Валанс: Бени Хил ми е роднина!?

7 ноември, 20110
holly-valance-1_6WVPKRzYML5K

Бени Хил е братучед на мојот дедо. Никогаш не сум го сретнала, но мојата прабаба била многу блиска со него. Постојано ми раскажуваше приказни за него, но ми требаше малку време да сфатам дека тој е еден од најголемите комичари во светот. Јас сум негов голем обожавател. Секогаш кога на ТВ ќе видем некое негово репризно шоу јас веднаш се радувам и го гледам. Тој за своето време бил многу смел, така да во таа смисла можам да се споредам со него. Дефинитивно со него ја делам онаа безобразна страна на хуморот, изјавила Холи, која е родена како Холи Рејчел Вукадиновиќ, во мешан брак на србинот Рајко и англичанката Рејчел. Холи израснала во Австралија во градот Мелбурн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş