Холивуд ќе снима филм за Осама Бин Ладен

3 мај, 20110
82nd Academy Awards, Arrivals

Оскаровката Kathryn Bigelow ќе го режира филмот за Осама Бин Ладен. Таа заедно со сценаристот Mark Boal ќе ја смислат приказната за новиот филм кој ќе зборува за начинот на пронаоѓање и убситвото на шефот на теророт.

Во тек е кастигот за актерите кои ќе учествуваат во овој филмски проект, а снимањето ќе започне ова лето откако ќе се дефинираат и локациите на снимањето. Моментално Kathryn и Mark преговараат со актерот Tom Hanks за негово учество во филмот. Филмот е насловен “Triple Frontier”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi