Холивудски ѕвезди кои се повторно родени! Плукнати во суратот:))) Погледнете!!!

5 ноември, 20110
0

Многу денешни актери од американската филмска индустрија наликуваат на оние кои го создадоа сјајниот и гламурозен Холивуд, дали е тоа чиста случајност, или пак можеби Холивудсјите ѕвезди повторно се раѓаат во нова форма.

Daily Mail направил неколку споредби помеѓу некои ѕвезди во минатото и сега. Погледнете…

George Clooney i Cary Grant

 

January Jones i Grace Kelly

 

Penelope Cruz i Sophia Loren

 

Brad Pitt i Robert Redford

 

Carey Mulligan i Mia Farrow

 

Keira Knightley i Audrey Hepburn

 

Catherine Zeta Jones i Cyd Charisse

 

Hugh Jackman i Clint Eastwood

 

Katie Holmes i Natalie Wood

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş