Honda CR-Z Hybrid 2011 бунтовник кој грижи за околината

18 април, 20110
0

Хибридите обично ги водат како возила со недостаток на добар дизајн. Дизајнерите во Honda го покажаа спротивното и со новиот модел  Honda CR-Z Hybrid потврдија дека гордо можат да одат рака под рака со останатите спортски модели на пазарот кога е во прашање добриот дизајн.

Honda CR-Z Hybrid дефинитивно не е фамилијарно возило, тоа е спортски двосед кој наликува на прочуениот  модел CR-X. Како додатоци може да се напоменат Bluetooth HandsFree линкот и сателитската навигација на Honda.

На пазарот може да се најде со 1.5-литарски, 4-цилиндричен мотор, опремен со 6-степен менувач на брзини и 10-киловатно Nickel Metal Hydride батериско пакување. Максимална брзина на овој модел изнесува 200 километри на час.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi