Овој чудесен свет, но не песната

18 април, 20110
Овој чудесен свет, но не песната

Уметникот Дан Берглунд ја направи оваа анимација со мастило на стакло, илустрирајќи го хитот на Луис Армстронг од 1968 година “What a wonderful world“.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma