Хотел за оргазам

20 мај, 20110
hotel-za-orgazam-1

Патувате во Шведска? Во тој случај, доколку на ова патување одите заедно со вашиот партнер, не смеете да заобиколите “хотелот за оргазам“, уникатен престој во оваа скандинавска земја.

Во местото Skurup, во близина на Малме се наоѓа Venusgarden“, хотел со кој раководи брачниот пар Ilva Franzen и Ake Fridel.

Ilva е автор на книгата „Ogasming More“ и голем познавач на тајните на сексуалното задоволство, која сака да го сподели со своите гости. Оние кои ќе решат да престојуваат во овој мал хотел, може да изберат една од неколкуте соби, Камасутра, Венус и Тао, во кои се наоѓаат масла за масажа, миризливи свеќи, еротски илустрации, кошница со разни секс играчки и се разбира книгата на Ilva. Собата Камасутра е дизајнирана како индиски храм посветен на уметноста на водење љубов, додека во собата Тао можете да уживате во лулашки над креветот и огледало на таванот.

“Во нашиот хотел доаѓаат парови на меден месец, парови кои слават годишнина, но и млади невенчани парови. Сепак, повеќето од нашите гости се средновечни луѓе кои имаат сјајни врски, но доаѓаат да си  ја обноват својата страст. Поради тоа некои  не нарекуваат како хотел за оргазам, но мислам дека ова не е добро име. Ова сепак е пред се романтичен хотел кои на паровите им овозможува подобро романтично поврзување“, изјавила газдарицата Ilva, која има 67 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma