Храбра мајка ги спасила своите мали деца од пожар, фрлајќи ги од трети кат!!

30 октомври, 20110
devils-night

Храбрa мајка од Џорџија, САД ги спасила своите деца од пожар, така што ги фрлала децата од третиот кат, пишуваат некои странски медиуми.
Мајката на 6 месечното бебе и 3 годишното девојче се повлекла од станот полн со чад на балконот, каде што на соседите кои биле на приземјето на зградата им го фрлила бебето. Потоа ја врзала поголемата ќерка со јаже околу половината и полека ја спуштила на рацете на еден сосед.
Мајката изјавила дека кога го видела чадот, нејзина прва помисла била дека мора да ги спаси децата од пожарот кој бргу се ширел. Исто така додала дека нејзината одлука да ги фрли децата од третиот кат била најтешка одлука во нејзиниот живот. На крајот се добро се завршило и никој не бил повреден во пожарот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi