Хрватската манекенка Нина Мориќ изгледа застрашувачки

21 март, 20110
nina1
Хрватската манекенка Нина Мориќ, која е една од учесниците во италијанскиот риалити серијал “Isola dei Famosi“, ги запрепастила телевизиските гледачи со својот застрашувачки изглед, затоа што е на пуст остров и нема шминкери да ја разубават, објавува АП, пренесува Нетпрес.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pHPu3PUZfbg
Иако на модна писта делува совршено, Нина на островот делува целосно запуштено и нималку фатално. Таа заедно со уште десетина учесници се на пуст остров во Хондурас, каде нема високи потпетици, стилисти, шминкери, фризери…па нејзиниот природен изглед доаѓа до израз. Поголемиот дел од гледачите се воодушевени од нејзината витко тело, но нивниот впечаток за неа драстично се влошил кога камерата го фокусирала нејзиното лице, изобличено од ботокс и од големи подочници. Инаку, пред да влезе во ова риалити шоу, Мориќ изјавила дека тоа го прави за да обезбеди материјални средства за живот, за себе и за својот син, бидејќи нејзиниот поранешен сопруг не и плаќал редовно алиментација.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi