HTC EVO 3D во Европа од јули

28 јуни, 20110
675104354e085d1df11d1934298951_640x360

На крајот на март месец оваа година од компанијата HTC најавија доаѓање на моделот  EVO 3D на европскиот пазар, но без прецизирање на точниот датум.

Сега се знае дека тоа ќе биде во месец јули, кога, според наводите ќе биде достапен во поголемиот дел низ земјите во Европа. Карактеристиките на овој паметен телефон се, Android платформа, екран од 4,3 инчи кој дава содржини во 3D без потреба од специјални очила, qHD 540×960 резолуција, двојадрен процесор на 1,2GHz и со 1GB RAM меморија. Има предна камера од 1,3 и задна со резолуција од 5 мегапиксели, способност да снима  HD видеа со 720p резолуција.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit