И Дедо Мраз доби отказ поради кризата!

9 ноември, 20110
dm

Соочен со проблемите во овие времиња на финансиска криза, еден раководител на њујоршка област морал да направи една непопуларна мерка, на само неколку недели пред Божиќ да му даде отказ на Дедо Мраз.

Раководителот на областа, Сафок Стив Ливи, изјавил дека неможе да ги оправда 660 долари од буџетот, кои се хонорар за 83 годишниот старец Дејвид Мекел, кој последните 10 години за време на Божиќните празници се облекува во костимот на Дедо Мраз и ги поздравува децата во Лонг Ајленд.

Во меѓувреме, неколку граѓани се понудиле сами  да го платат хонорарот на Дедо Мраз, се со цел децата да не бидат разочарани.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş